Занимливости

Добил 150.000 долари отштета зошто сакал да има ваква регистрација на возилото

Американец добил отштета од 150.000 долари (околу 139.000 евра) од Министерството за транспорт заради одбивање да му биде издадена... Прочитај повеќе тука...Занимливости – 24auto.mk

(ВИДЕО) Со парче бакарна жица и потрошена батерија направи изум и изненади милиони!

Некогаш човечката генијалност и науката може прилично да не изненадат. Она што ќе го видите во ова видео е чиста наука… The post (ВИДЕО)... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Порта

За малку инцидент: Руско воено возило се обиде да престигне американско (ВИДЕО)

Интервенцијата на Русија во Сирија пред некоја година беше почеток на ескалацијата на односите помеѓу оваа голема сила со САД. Во... Прочитај повеќе тука...Занимливости – 24auto.mk

Јапонци измислија мобилен совршен за Дара Бубамара: Оваа технологија нема да ви дозволи да се снимате голи и да правите секси селфи

Јапонската компанија Тон Мобил создаде телефон опремен со вештачка интелигенција што знае кога корисникот се обидува да сними... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Kurir.mk

Јапонци измислија мобилен совршен за Дара Бубамара: Оваа технологија нема да ви дозволи да се снимате голи и да правите секси селфи

Јапонската компанија Тон Мобил создаде телефон опремен со вештачка интелигенција што знае кога корисникот се обидува да сними... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Kurir.mk