Забава

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Според таа одлука тие повеќе нема да поминуваат ниту да обавуваат должности во име на британската кралица, а тој договор ќе биде... Прочитај повеќе тука...Забава – Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

„Long shot“ е филмско остварување кое трае нешто повеќе од два часа, а веруваме дека ќе ви претставува идеален одмор по работната недела... Прочитај повеќе тука...Забава – Слободен печат

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Актерот кој воедно е веган и голем поборник за заштита на правата на животните,  по трогателниот говор на Оскарите, кажаното го... Прочитај повеќе тука...Забава – Слободен печат