Скопје

Aктивисти на „Fridays For Future“ од Скопје беа задржани од полицијата во Министерството за животна средина (ФОТО)

Попладнево активисти на скопскиот органок при глобалното движење за климатска правда „Fridays For Future“ организираа нова герила акција,... Прочитај повеќе тука...Скопје – Слободен печат

Богдановиќ: Ќе го смениме изгледот на просторот кај „Треска“, нема да има само згради „наполитанки“ и бетон (ВИДЕО)

Деновиве, на вонредна седница, Советот на Општина Центар го усвои Заклучокот со кој се одлучи  по пат на јавен конкурс да се уреди... Прочитај повеќе тука...Скопје – Слободен печат

Училиштето „Александар Македонски“ забрани мобилни телефони за време на наставата

Општинското основно училиште „Александар Македонски“ во Аеродром во соработка со Советот на родителите донесе одлука за забрана на... Прочитај повеќе тука...Скопје – МАКФАКС

Почнува Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice”

На лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски” денеска и утре ќе се одржува четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко... Прочитај повеќе тука...Скопје – Слободен печат

Почнува Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice”

На лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски” денеска и утре ќе се одржува четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко... Прочитај повеќе тука...Скопје – Слободен печат

СКОПСКО – инфо

Граѓаните избраа идеен проект за салата „Партизан“ Завршена е анкетата за избор на идеен проект за обнова на спортската сала „Наум... Прочитај повеќе тука...Скопје – Нова Македонија