Мода и убавина

Забава без шминка на Гвинет Палтроу со девојката на Кијану Ривс, Кејт Хадсон, Деми Мур…

Познатата актерка која има и своја козметичка линија „Гуп“, Гвинет Палтроу, неодамна организираше забава, на која... Прочитај повеќе тука...Убавина | Fashionel

Погледнете го Инстаграм профилот на новата Мис Германија – пример за урбана и современа жена

Деновиве низ светските медиуми големо внимание предизвика традиционалниот избор за Мис Германија кој годинава излезе од... Прочитај повеќе тука...Мода | Fashionel

(ВИДЕО) Прекршочна пријава и поделени мислења за изведбата на Јосипа Лисац на хрватската химна

Во Хрватска пред два дена се случи инаугурацијата на новиот тамошен претседател Зоран Милановиќ. На свеченоста, честа да... Прочитај повеќе тука...Стил | Fashionel