Хроника

Обвинение за вработена во маркет, му продала 14 литри алкохол на малолетник

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог против 53-годишна жителка на Кавадарци и против правното лице... Прочитај повеќе тука...Хроника – 24 Инфо

Засекогаш протерани од земјава двајца криумчари на мигранти

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за предметот во... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – Република

Тешко повреден работник од Јурумлери

На 20.02.2020 околу 15:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен... Прочитај повеќе тука...Хроника – Kurir.mk

Шверцери на тутун и цигари во Тетово брутално нападнаа инспектори

Царинската управа на Република Северна Македонија во соработка со Државниот Пазарен Инспекторат, во текот на денешниот ден спроведоа... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – Република

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за предметот во... Прочитај повеќе тука...Хроника – Слободен печат