КАТЕГОРИЈА

Свет

„Корковадо”: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

– Српска компанија „Корковадо”, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата... Прочитај повеќе тука...Балкан – 24 Инфо

УНХЦР: Грција да реагира на шокантните и недостојни услови во кои живеат мигрантите

Високиот комесар за бегалци при ООН, Филипо Гранди, денеска ја повика Грција, со поддршка од Европа, да реагира на „неодржливата... Прочитај повеќе тука...Регион – Слободен печат

ВО ЖИВО: Обраќање на Доналд Трамп

Актуелниот Претседател на САД Доналд Трамп во моментов одржува митинг во Лас Вегас. Проследете го во живо обраќањето на Доналд... Прочитај повеќе тука...Вести – Kurir.mk

ВО ЖИВО: Обраќање на Доналд Трамп

Актуелниот Претседател на САД Доналд Трамп во моментов одржува митинг во Лас Вегас. Проследете го во живо обраќањето на Доналд... Прочитај повеќе тука...Вести – Kurir.mk

Православните цркви длабоко поделени: БПЦ нема да има претставник на Саборот на патријарси

Светиот синод на Бугарската православна црква соопшти дека нема да испраќа свој претставник на Саборот на патријарси во... Прочитај повеќе тука...Балкан – Република

Самитот на ЕУ за буџетот заврши без договор

Специјалниот самит на Европскиот совет за долгорочниот буџет на ЕУ се распадна во петокот без договор. Самитот во Брисел започна во... Прочитај повеќе тука...Свет – Независен Весник

Австралиски универзитет нуди по 1.500 долари за враќање на кинески студенти преку трета земја

Еден од водечките универзитети во Австралија соопшти денеска дека им нуди на кинеските студенти по 1.500 австралиски долари  доколку... Прочитај повеќе тука...Свет – NetPress