КАТЕГОРИЈА

Тенис

Ѓоковиќ се пошегува со спанкото Иванишевиќ, Хрватот најави одмазда (Видео)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го „малтретираше“ тренерот Горан Иванишевиќ додека спиеше за време на летот од Белград до... Прочитај повеќе тука...Тенис – Спорт Манија

Уште еден спортски настан во Кина нема да се одржи: ВТА турнир откажан поради корона вирусот

Проблемите со корона вирусот кој ја „нападна“ Кина се прошири во сите свери, а се чини најмногу во спортот каде масовно се откажуваат... Прочитај повеќе тука...Тенис | Sportmedia.mk

Модерниот тенис ги „убива“ играчите – Бублик вели: Мразам што сум тенисер, само парите се мотив да продолжам

Александер Бублик има интересно интервју за престижниот „Л’ Екип“ и неколку шокантни изјави со кои го сврте... Прочитај повеќе тука...Тенис – Спорт Манија