КАТЕГОРИЈА

Ракомет

Порто знае: Ќе биде тешко да се победи европскиот првак, без оглед дека двајца ракометари заминаа

Директна битка за петтото место во групата Б ќе води европскиот првак Вардар со Порто, утре на гостински терен (16 часот), во... Прочитај повеќе тука...Ракомет | Sportmedia.mk

Одличен меч на кружниот напаѓач: Пешевски играше без грешка во победата на Штутгарт

Македонскиот репрезентативец, Жарко Пешевски одигра одличен меч за Штутгарт и беше еден од најзаслужните за триумфот над Ерланген... Прочитај повеќе тука...РАКОМЕТ – Derbi MK

Може да пропадне летното засилување за Вардар: Санталов има преддоговор, но клубот се распаѓа

И Покрај тоа што Вардар се наоѓа во тешка ситуација деновиве во медиумите со Вардар се поврзуваат разни имиња, а од следната сезона... Прочитај повеќе тука...Мак ракомет – Sportski