КАТЕГОРИЈА

Авто-мото

Ова е новиот Hyundai i20 / ФОТО+ВИДЕО

Јужнокорејскиот бренд ја претстави новата генерација на својот хеџбек од Б-сегментот The post Ова е новиот Hyundai i20 / ФОТО+ВИДЕО appeared first on <a rel="nofollow"... Прочитај повеќе тука...Вести – ДодајГас.мк

Мерцедес ги шокираа сите со „подвижниот“ волан на зимското тестирање (видео)

Формула 1 не би била Формула 1 без контроверзи околу тоа што е легално, а што не, а последен таков случај е „трикот“ на системот за... Прочитај повеќе тука...Автомото – Top Sport

Новиот систем на Мерцедес отвори голема дебата: Дали е ова дозволено од страна на ФИА (Видео)

Вториот ден од тестовите на Монтмело донесе едно видео кое стана вирален хит на социјалните мрежи, а истото експресно отвори голема... Прочитај повеќе тука...АВТО МОТО – Derbi MK

АКК Рено Спорт ја стартува втората сезона на Twingo Cup со интернационален натпревар на „Гробник“

Twingo Cup по успешната прва сезона во 2020 година повторно ќе биде во центарот на вниманието на љубителите на високите октани во... Прочитај повеќе тука...Вести – ДодајГас.мк

Маркез во Хонда до 2024 година

Макс Маркез и „Репсол Хонда“ ќе соработуваат до 2024 година. Осумкратниот светски првак, во четвртокот, потпишал нов четри годишен... Прочитај повеќе тука...Автомото – Top Sport

Како загревање за новата сезона: Македонскиот Twingo Cup гостува на Гробник во Хрватска

Успешната приказна за Twingo Cup што лани првпат се огранизираше и реализираше во Македонија стигна и надвор од границите на земјава, па... Прочитај повеќе тука...Автоспорт – 24auto.mk

Втората сезона на „Твинго куп“ ќе започне од легендарната патека „Гробник“

„Twingo Cup“ по успешната прва сезона во 2020 година повторно ќе биде во центарот на вниманието на љубителите на „високите октани“ во... Прочитај повеќе тука...Автомото – Top Sport

Ривалите незадоволни – болидот на Рејсинг поинт е „копија“ на стариот Мерцедес!

Според угледниот германски „Ауто мотор унд спорт“, повеќето ривалски тимови не се задоволни од тоа што тимот на Рејсинг поинт... Прочитај повеќе тука...Автомото – Top Sport