КАТЕГОРИЈА

Хроника

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за предметот во... Прочитај повеќе тука...Хроника – Слободен печат

Кокаинот скриен во пратката со банани е злоупотреба од криминален картел, тврдат од „Растодер“

По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби“, се огласи... Прочитај повеќе тука...Хроника – Локално

Во притвор дилери на дрога

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци  во два одделни предмети против две лица, ...

Германец и Италијанка кои криумчареа мигранти во Македонија ќе бидат засекогаш протерани од земјава

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за предметот во... Прочитај повеќе тука...Хроника – Локално

Затвореници се тепале во Прилеп

Во Казнено-поправниот дом Прилеп деновиве дошло до физичка пресметка помеѓу тројца затвореници. Како што информираат од МВР, станува... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – МАКФАКС

Нападнати цариници при заплена на 113 килограми тутун и 415 кутии цигари во Скопје и Тетово

Царинската управа во соработка со Државниот пазарен инспекторат, денеска во две акции во Скопје и Тетово заплени 113 килограми тутун и... Прочитај повеќе тука...Хроника – 24 Инфо